Niedziela WniebowstÄ…pienia PaÅ„skiego – ogÅ‚oszenia 17 maja 2026
1. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i czterem dziewczynkom komunijnym za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
W najbliższą sobotę prosimy o pomoc rodziców dzieci obchodzących rocznicę I Komunii świętej. Sprzątanie rozpoczniemy o godzinie 7.30.
Potem poprosimy mieszkańców Kołbieli z ulic: Armii Krajowej, Jana Pawła II, Zygmunta Starego i Dębowej.
Dziękujemy zaangażowanym osobom za przygotowywanie do liturgii kaplicy w Radachówce.
2. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii uroczystość rocznicy I Komunii świętej na Mszy świętej o godzinie 10.00.
***w czwartek – 21 maja – godz. 19.00 – odbędzie się próba związana z przypomnieniem ustawienia;
***na spowiedź przed rocznicą zapraszamy w piątek 22 maja od godziny 17.00, ale można się spowiadać w inne dni przed i podczas Mszy świętych;
***sprzątanie kościoła odbędzie się w sobotę 23 maja o godzinie 7.30.
3. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego obchodzimy w przyszłą niedzielę. Razem ze wspólnotą modlitewną zapraszamy na Wigilię tej Uroczystości w sobotę, 23 maja na godzinę 18.00. Po uroczystości zapraszamy na agapę, czyli poczęstunek na plebanii.
4. Serdecznie zapraszamy na IV pieszą pielgrzymkę do Wielgolasu, która odbędzie się w sobotę 6 czerwca. Wyruszymy sprzed kościoła o godzinie 6.50. Po dojściu do Sanktuarium zostanie odprawiona Msza święta ok. godz. 14.30. Po Eucharystii powrót autokarami do Kołbieli. Prosimy o zapisywanie się w kancelarii lub zakrystii, żebyśmy mogli określić, ile autokarów zamówić.
5. Otrzymaliśmy kolejną dotację na renowację elewacji wieży i ściany czołowej kościoła – etap III. Pieniądze są już na koncie parafialnym. Dlatego bardzo dziękujemy Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a szczególnie pani wiceminister Bożenie Żelazowskiej za uwieńczone sukcesem starania w tym kierunku.
6. W Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym w Mińsku Mazowieckim odbędzie się dzień otwarty. Szczegóły znajdziemy na plakacie i stronie internetowej szkoły.
7. Krótkie spotkanie Rad Parafialnych w związku ze zbliżającym się odpustem odbędzie się dzisiaj po Mszy świętej wieczornej i nabożeństwie majowym;





