Niedziela – uroczystość Zesłania Ducha Świętego – ogłoszenia 31 maja 2020

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego,  która kończy okres wielkanocny i czas spowiedzi wielkanocnej.
 2. Dziękujemy pierwszej grupie mieszkańców Bociana za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
  W najbliższą sobotę prosimy o pomoc drugą grupę mieszkańców tej miejscowości.
 3. Składamy „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary „na tacę” składane w jakikolwiek sposób.
 4. Dziękujemy za kolejną ofiarę na kostkę ułożoną na cmentarzu.
  Serdeczne Bóg zapłać.
 5. W imieniu Społecznego Komitetu Obchodów 100–lecia Odzyskania Niepodległości Polski dziękujemy za kolejną wpłatę na renowację pomnika poległych w 1920 roku.
 6. W najbliższą sobotę, 6 czerwca, diakon z naszej parafii Mateusz Osica przyjmie święcenia prezbiteratu, czyli kapłańskie. W jego imieniu zapraszamy na Mszę świętą Prymicyjną, którą odprawi w niedzielę, 7 czerwca, o godzinie 14.00. Homilię wygłosi ks. Wojciech Stępień wcześniej prokurator seminarium, a obecnie proboszcz parafii Załubice.
  Nieco wcześniej, czyli o godzinie 10.00 zostanie odprawiona suma odpustowa, ponieważ jest to jednocześnie dzień odpustu w naszej parafii. Homilię wygłosi ks. Wojciech Pieniak – kapelan Warszawskiego Hospicjum Dziecięcego. Poprowadzi także procesję odpustową.
  Uwaga! W związku z wspomnianymi uroczystościami nie będzie Mszy świętej o godzinie 12.30.
 7. W najbliższym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca: piątek, sobota i niedziela. Obejdziemy je tak, jak zwykle, z tym, że w niedzielę procesja i spotkanie różańcowe, które poprowadzi koło z Rudna, odbędą się po sumie odpustowej o godzinie 10.00.
 8. W związku ze zmianami obostrzeń dotyczącymi pandemii koronawirusa przypominamy, że dyspensa od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej dotyczy już tylko osób chorych lub mających objawy infekcji oraz wiernych czujących obawę przed zarażeniem.
 9. Wprawdzie przełożyliśmy oficjalną I Komunię świętą na wrzesień, ale tworzy się nowa grupa rodziców, którzy chcieliby, aby kolejna dodatkowa uroczystość odbyła się 21 czerwca. Prosimy wszystkich ewentualnych chętnych o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii do najbliższego piątku.
  Otwieramy także możliwość indywidualnego przyjęcia przez dzieci I Komunii świętej nawet na Mszy świętej w dzień powszedni, ale należy o tym wcześniej poinformować proboszcza.