Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy – Odpust parafialny – ogłoszenia 7 czerwca 2020

 1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele uroczystość Najświętszej Trójcy,  jednocześnie odpust w naszej parafii, Prymicje ks. Mateusza Osicy oraz Kolejny Dzień Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy i zawierzamy Bożej Opatrzności obecny czas Kościoła i świata”.
  O godzinie 10.00 zostanie odprawiona suma odpustowa. Homilię wygłosi i poprowadzi procesję ks. Wojciech Pieniak – kapelan Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci. Po procesji odbędzie się spotkanie Różańcowe, które poprowadzi koło z Rudna.
  O godzinie 14.00 ks. Mateusz odprawi Mszę świętą prymicyjną, w  czasie której homilię wygłosi ks. Wojciech Stępień – wcześniej prokurator seminarium, a obecnie proboszcz parafii Załubice. Po Mszy świętej będzie specjalne błogosławieństwo prymicyjne.
  Nie będzie Mszy świętej o godzinie 12.30
 2. Dziękujemy drugiej grupie mieszkańców Bociana za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
  W najbliższą sobotę prosimy o pomoc trzecią grupę mieszkańców tej miejscowości.
  Potem poprosimy o pomoc mieszkańców Borkowa.
 3. Składamy „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary „na tacę” składane w jakikolwiek sposób.
 4. Dziękujemy za kolejne ofiary na kostkę ułożoną na cmentarzu.
  Serdeczne Bóg zapłać.
 5. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Taką trochę miniaturową. Procesja wyruszy po Mszy świętej o godzinie 10.00 i zgodnie z zaleceniem księdza biskupa ordynariusza odbędzie się tylko na terenie kościelnym.
  Symboliczny ołtarz i miejsce na monstrancję ustawimy przy głównych drzwiach kościoła i będziemy go obchodzili, zatrzymując się na rozważanie Ewangelii.
  Będzie to równocześnie Msza święta prymicyjna ks. Dominika Brzezińskiego, który odbywał praktyki w naszej parafii.
  Serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w strojach, nasze parafianki w  strojach regionalnych, strażaków w  mundurach i  wszystkich  w jakichkolwiek ubiorach.
 6. W związku z Uroczystością Bożego Ciała zapraszamy na krótką próbę dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji. Próba odbędzie się w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej i nabożeństwie. Należy przynieść mały koszyczek na kwiaty.
  Kwiaty do sypania można przynosić do kościoła i składać przy obrazie Świętej Faustyny. Serdecznie dziękujemy.
  Inne Msze święte odprawimy o godzinie 7.00, 8.30 i 18.00. Nie będzie zatem Mszy świętej o godzinie 12.30.
 7. Od 1 czerwca obowiązują nowe zasady przeprowadzania protokołu kanonicznego badania narzeczonych. Trochę się to wydłuża. Dlatego prosimy narzeczonych o indywidualne umawianie się z którymś z księży, ponieważ takie spotkanie blokuje cały czas kancelaryjny.
 8. Z inicjatywy jednej z naszych parafianek z Rady Parafialnej podjęliśmy się organizacji spotkań ze specjalistami w pewnych dziedzinach, aby podwyższyć naszą znajomość zasad i nauk głoszonych przez Kościół, a przez to walczyć z różnymi stereotypami, niedomówieniami i niewiedzą – czyli takich katechez dla dorosłych.
  Niestety pierwsze z nich miało się odbyć 10 maja z ks. Rafałem Cyfką, ale na przeszkodzie stanął koronawirus. Dlatego zapowiadamy kolejne – z ks. Jackiem Grzybowskim. Temat: ”Wielkie debaty światopoglądowe – czy katolicy są gotowi?”.
  Spotkanie odbędzie się w niedzielę 21 czerwca po Mszy świętej o godzinie 12.30. Zapraszamy.
 9. Po Mszy świętej możemy złożyć do puszki ofiarę na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej w związku ze świętem Dziękczynienia.