Niedziela ÅšwiÄ™tej Trójcy – ogÅ‚oszenia 31 maja 2026
1. Dziękujemy mieszkańcom Kołbieli z ulicy Armii Krajowej, Jana Pawła II, Zygmunta Starego i Dębowej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
W najbliższy piątek wieczorem (po Mszy świętej wieczornej i nabożeństwie), ze względu na sobotnią pielgrzymkę, prosimy o pomoc mieszkańców Kołbieli z ulicy 30 Lipca.
Potem poprosimy mieszkańców Kołbieli z ulic Górnej, Żwirowej i 3 Maja.
Dziękujemy zaangażowanym osobom za przygotowywanie do liturgii kaplicy w Radachówce.
2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy i odpust w naszej parafii. Zapraszamy na główną Mszę świętą o godzinie 12.30, procesję, a potem na poczęstunek przy plebanii. Mszę świętą odprawi i przemówi do nas ks. Mariusz Korzenecki z Mińska Mazowieckiego. Towarzyszyć nam będzie orkiestra z Kałuszyna.
Potem, od godziny 14.30, zapraszamy razem z panem Wójtem i Gminną Biblioteką Publiczną na Dzień Rodziny, który odbędzie się na Stadionie Gminnym w Kołbieli. Szczegóły na plakatach.
3. W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i związaną z nią procesję. Pierwszy ołtarz – przy cmentarzu podjęli się przygotować mieszkańcy Lubic II, trzeci przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej – mieszkańcy Lubic, czwarty – przy przystanku autobusowym – mieszkańcy Kątów. Na drugi ołtarz – przy szkole – nie było chętnych i proboszcz postanowił zrealizować swoje ołtarzowe marzenie.
Msze święte odprawimy o godzinie 7.00, 8.30. 10.00 i 18.00. Procesja wyruszy po Mszy świętej o godzinie 10.00. Po procesji odprawimy Mszę świętą o godzinie 18.00. Nie będzie zatem Mszy świętych o godzinie 12.30 i w Radachówce.
Serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach, nasze parafianki w strojach regionalnych, strażaków w mundurach i wszystkich w jakichkolwiek ubiorach.
W związku z uroczystością zapraszamy na krótką próbę dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji. Próba odbędzie się w najbliższy wtorek po Mszy świętej wieczornej i nabożeństwie. Należy przynieść mały koszyczek na kwiaty.
4. Już w najbliższą sobotę wyruszymy na IV pielgrzymkę pieszą do Wielgolasu. Kto jeszcze się nie zapisał, to prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii, żebyśmy wiedzieli ile autokarów zamówić.
Rozpoczniemy błogosławieństwem w kościele o godzinie 6.50. Trasa liczy około 19 km, jest podzielona na 4 etapy. Odpoczywać będziemy w Woli Sufczyńskiej, Radachówce i Starogrodzie. Podczas pielgrzymowania będzie nam towarzyszyła służba medyczna oraz bus, który w razie potrzeby podwiezie strudzonych.
Prosimy zabrać ze sobą nakrycie głowy, płaszcze od deszczu, wodę i kanapki. Po dojściu do sanktuarium w Wielgolesie zostanie odprawiona Msza święta, po której powrócimy autokarami do Kołbieli.
Przy głównym wyjściu z kościoła jest możliwość nabycia koszulek. Koszt to 35 zł.
5. W najbliższym tygodniu w sposób zwyczajny obchodzimy pierwsze dni czerwca – piątek, sobotę i niedzielę. Niedzielne spotkanie Kół Żywego Różańca poprowadzi koło z Gadki.
6. Na piątek po Bożym Ciele ks. biskup udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru dnia.
7. Dziękujemy panu Krystianowi Boguszewskiemu z firmy BrukBlast z Mińska Mazowieckiego za umycie kostki chodnikowej przed kościołem.





