Niedziela – Ofiarowanie Pańskie – ogłoszenia 2 lutego 2020

 1. Dzisiaj obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego popularnie zwane Matki Bożej Gromnicznej i równocześnie Dzień Życia Konsekrowanego.
 2. Chcielibyśmy w imieniu parafii komuś podziękować za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii, ale tym razem nie mamy komu.
  W najbliższą sobotę prosimy o pomoc mieszkańców Kołbieli z ulicy Górnej.
  Potem poprosimy mieszkańców Kołbieli z ulicy Żwirowej.
 3. Dziękujemy za kolejne ofiary na kostkę ułożoną na cmentarzu.
  Serdeczne Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca lutego. Spotkanie Żywego Różańca po Mszy świętej o godzinie 12.30 i procesji poprowadzi Męskie Koło Różańcowe z Kołbieli.
  W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek miesiąca, który obejdziemy tak, jak zwykle.
 5. Na parkingu pojawiły się pojemniki z PCK na używaną odzież. Prosimy o zapoznanie się z instrukcją.
 6. Jeden z napędów naszych dzwonów doznał awarii. Została ona usunięta przez firmę Szydlak z Krotoszyna i przy okazji dokonaliśmy przeglądu i modernizacji pozostałych.
 7. Krótkie sprawozdanie gospodarcze:
  W roku 2019 z ważniejszych rzeczy zakupiliśmy nowe obrusy kościelne, zbudowaliśmy elektryczny napęd zasłony obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, zrealizowaliśmy kolejny etap układania kostki na cmentarzu, udrożniliśmy wentylację na plebanii, dokonaliśmy renowacji relikwiarza, zmodernizowaliśmy internetową stronę cmentarną, nabyliśmy nowe księgi liturgiczne i szaty, zakupiliśmy konfesjonał zamykany dla słabosłyszących, dokonaliśmy konserwacji ołtarza i obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz zasłony – obrazu Matki Bożej Różańcowej, konserwacji mebli w zakrystii, rozpoczęliśmy prace przy przebudowie i wyposażaniu kotłowni na plebanii, która ma służyć ogrzewaniu kościoła, wykonaliśmy badanie wilgotności murów kościoła oraz odkrywkę fundamentów dla konserwatora zabytków, wymieniliśmy okna i drzwi na plebanii i w sali katechetycznej. Oczywiście do tego dołączmy opłaty za węgiel, gaz, olej opałowy, za wywóz śmieci z cmentarza i inne zwyczajne obciążenia, a także wpłaty do kurii związane z działalnością charytatywną i wspomagającą biedę ludzką oraz wynagrodzenie pracowników parafii.
  Za tydzień krótkie sprawozdanie finansowe, ale już dzisiaj możemy sobie wzajemnie podziękować, bo te, wydaje się niemałe osiągnięcia były możliwe dzięki Waszej ofiarności, ponieważ kościół i księża w Polsce utrzymują się wyłącznie z ofiar wiernych.
  Bóg zapłać.