6 niedziela zwykła – ogłoszenia 14 lutego 2021

1. Dziękujemy mieszkańcom Majdanu za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
    W najbliższą sobotę prosimy o pomoc mieszkańców  Nowej Wsi. A potem poprosimy mieszkańców Podgórzna.
  2. Składamy „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na nasz kościół złożone na tacę oraz przelewem na konto parafialne.
  3. Dziękujemy za kolejne wpłaty na remont kaplicy w Radachówce.
  4. W imieniu księży Jacka i Krzysztofa dziękujemy za zeszłotygodniowe ofiary na wspólnotę „Chleb Życia”. Zebrali 5.450 zł. Bóg zapłać.
    Dzisiaj przed kościołem zbieramy do puszek ofiary na chorych objętych opieką  „Caritas” naszej diecezji.
  5. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia odpowiednich intencji, postanowień i pokuty.
  6. Mieszkańcy Kośmin zakończyli nawiedzenie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w swoich domach. Jak zwykle dziękujemy za piękne wpisy i  rysunki w kronice, a trzeba przyznać, że w tej niewielkiej wiosce jest wielu mniejszych i większych artystów; oraz za ofiary zebrane w wysokości 1.900 zł. Mszę świętą w intencji mieszkańców Kośmin odprawimy dzisiaj o godzinie 12.30. Następnie obraz zabiorą mieszkańcy Lubic.
  7. W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post. Msze święte w Środę Popielcową odprawimy o godzinie 7.00, 8.00, 9.00, 18.00 i 19.30 w Kołbieli  i o 11.15 w Radachówce.
    W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla osób, które ukończyły 14 rok życia oraz post ilościowy dla osób pomiędzy 18, a 60 rokiem życia.
    Szczegółowe przepisy postne znajdziemy tutaj.
    Jak zwykle zbieramy ofiary na wystrój Grobu Pańskiego.
  8. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  9. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:
    • Droga Krzyżowa   w piątki po Mszy świętej o godzinie 18.00;
    • Gorzkie Żale   w niedziele po Mszy świętej o godzinie 12.30.
  10. Rycerstwo Niepokalanej przy naszej parafii organizuje na czas Wielkiego Postu dowóz mieszkańców do kościoła. Autokar będzie podstawiany w Lubicach w każdą niedzielę o godzinie 9.20 oraz w piątek o godzinie 17.20 i przejedzie przez wioski zabierając pasażerów. Opłata za przejazd według dawnych zasad u kierowcy. Dokładniejsze informacje na temat rozkładu będą podane w oddzielnych ogłoszeniach.
  11. W niedzielę za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii kolejny kurs przedmałżeński. Spotkania odbywają się w sali na plebanii po Mszy świętej wieczornej.