4 Niedziela Adwentu – ogłoszenia 22 grudnia 2019

 1. Najpierw seria gorących podziękowań:
  *****  Dziękujemy mieszkańcom Kołbieli z ulic: Orzechowej, Nadrzecznej i Dąbrowskiego za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
  W najbliższą sobotę prosimy o pomoc mieszkańców Kołbieli z ulic: Kilińskiego i Krótkiej.
  Potem poprosimy mieszkańców Kołbieli z ulic: Zamoyskiego i Stefczyka.
  ***** Dziękujemy dzieciom, które same lub z pomocą dorosłych, wykonały ozdoby do ubierania choinek i żłóbka Pana Jezusa – wszystkie są zawieszone;
  *****  Państwu z Kołbieli i pani z Chrosny za choinki;
  *****  pewnym mieszkańcom Radachówki i Karpisk za gałązki choinkowe;
  *****  Mieszkańcom Kołbieli z ulic: Słonecznej i Jana Pawła za ścięcie, przywiezienie, obsadzenie choinek, ubranie ich i przygotowanie żłóbka – liczymy też na prace w odwrotną stronę;
  *****  Ochotniczej Straży Pożarnej z Chrosny za wycięcie i przywiezienie choinki;
  *****  Panu z Kołbieli za malowidła do żłóbka;
  *****  Panu z Podgórzna za kasetę na relikwiarz;
 2. Msza święta w intencji mieszkańców Gadki, którzy zakończyli peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zostanie odprawiona dzisiaj o godzinie 12.30. Bardzo dziękujemy za zebrane w wysokości 7980 zł ofiary na renowację obrazu i kaplicy oraz za piękne wpisy do kroniki.
  Mieszkańcy Głupianki zabiorą obraz do siebie 2 stycznia.
 3. W najbliższy wtorek jest Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msze święte odprawimy o godzinie 7.00, 7.30 i 8.00. Ze zrozumiałych względów nie będzie Mszy świętej o godzinie 18.00. Prosimy o zachowanie zwyczajowego postu i spożywanie potraw wigilijnych jako wyrazu polskiej tradycji.
 4. W wigilijną noc, czyli tę z wtorku na środę zapraszamy na Pasterkę. Jedną odprawimy w Radachówce o godzinie 21.00, a drugą w Kołbieli o godzinie 24.00.
 5. W środę, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego, ale od godziny 8.30. Nie będzie zatem Mszy świętej porannej o godzinie 7.00.
  W tak zwany drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w święto świętego Szczepana pierwszego męczennika, Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym, również o godzinie 7.00.
  Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, a taca z drugiego dnia świąt na wsparcie uczelni katolickich oraz budowy nowych kościołów w naszej diecezji.
 6. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają pobłogosławione sianko wigilijne. Złożone przy tej okazji ofiary są przeznaczone na fundusz ministrancki.
 7. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia żywej szopki bożonarodzeniowej znajdującej się przy posesji państwa Mazków w Lubicach. Szopka jest czynna od wigilii do 6 stycznia w godzinach od 10.00 do 19.00.
 8. Od najbliższego piątku rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Prosimy o przygotowanie świec, wody święconej i kropidła. Prosimy także o transport dla księży.
  Ofiary składane podczas kolędy zostaną przeznaczone na układanie kostki na cmentarzu oraz na kontynuowanie sprawy związanych z przebudową ogrzewania kościoła i jego odnowieniem.
 9. W czasie kolędy kancelaria będzie czynna tylko po południu od godziny 16.00 do 17.00.
 10. Porządek „kolędy” w najbliższym tygodniu:
  • 27.12.2018 (piątek):
   • od 9.00 – Dłużew;
   • od 18.00 – Kołbiel, ul. Akacjowa i Rynek;
  • 28.12.2018 (sobota)
   • od 9.00 – Radachówka i Majdan;
  • 30.12.2018 (poniedziałek)
   • od 9.00 – Stara Wieś Druga, Nowa Wieś i Gózd;
   • od 18.00 – Kołbiel, ul. Traugutta i Targowa;

  Przypominamy, że ogłoszenia parafialne i plan kolędy umieszczamy także na stronie internetowej parafii.

 11. Katecheci ze Szkoły Podstawowej w Kołbieli zorganizowali konkurs na szopkę bożonarodzeniową. Nagrodzone prace uczniów możemy oglądać przy bocznych ołtarzach i przy choince.