3 niedziela zwykła – ogłoszenia 26 stycznia 2020

 1. Dzisiaj obchodzimy pierwszą Niedzielę Słowa Bożego z ustanowienia Ojca Świętego Franciszka.
 2. Dziękujemy mieszkańcom Kołbieli z bloku przy ulicy 1 Maja 95 za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
  W najbliższą sobotę prosimy o pomoc mieszkańców Kołbieli z ulicy Armii Krajowej i Dębowej.
  Potem poprosimy mieszkańców Kołbieli z ulicy Górnej.
 3. Dziękujemy za kolejne ofiary na kostkę ułożoną na cmentarzu.
  Serdeczne Bóg zapłać.
 4. W imieniu Społecznego Komitetu Obchodów 100–lecia Odzyskania Niepodległości Polski dziękujemy za dwie kolejne wpłaty na renowację pomnika poległych w 1920 roku.
 5. Razem z Panią Sołtys i Radą Sołecką Kołbieli serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie z poezją śpiewaną dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 12.30. Wykonawcami będą panowie Piotr Błahuta i Jarosław Rawski tworzący Duet Gitarowo-Wokalny Panaceum Duo.
  Duet gra i śpiewa utwory znanych poetów jak Stachura, Gałczyński, Tuwim, Makuszyński, Pawlikowska-Jasnorzewska, utwory Bacha, Beethovena, Mozarta i własne.
 6. W najbliższy piątek – 31 stycznia – odbędzie się uroczystość Jubileuszu 50-lecia Małżeństwa 20 par. Rozpocznie się ona Mszą świętą o godzinie 12.00, a potem spotkamy się w Sali Urzędu Gminy Kołbiel, gdzie zostaną wręczone Medale Prezydenckie, kwiaty i odbędzie się poczęstunek.
  Razem z panem Wójtem, pracownikami Urzędu Stanu Cywilnego i Gminy Kołbiel serdecznie zapraszamy.
 7. W najbliższym tygodniu obchodzimy pierwszą sobotę i pierwszą niedzielę miesiąca lutego. Spotkanie Żywego Różańca po niedzielnej procesji poprowadzi Męskie Koło Różańcowe z Kołbieli.
 8. Zakończyliśmy kolędę w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przyjęli nas z wizytą. Dziękujemy za miłe spotkania, składane ofiary,  za transport, przewodnictwo, obiadki i wszelką pomoc.
  Przypominamy, że kancelaria od poniedziałku będzie już czynna normalnie, czyli rano i po południu.
 9. Tutaj miało być krótkie sprawozdanie gospodarcze, ale będzie za tydzień, bo dzisiaj zaprząta nas inny, choć pokrewny temat. Przed cmentarzem stoi kontener. Jest on przeznaczony na komunalne śmieci z cmentarza i na ŻADNE INNE. Utylizacja jednej tony kosztuje nas obecnie 850 złotych. Tymczasem znajdujemy tam zużyte opony. Z jednym kierowcą już doszliśmy do porozumienia, a z drugim jeszcze nie. Dlatego nie podajemy danych, ani marki i numeru rejestracyjnego samochodu. Liczymy, że opony zostaną zabrane lub zostanie opłacona ich utylizacja. Tutaj prosimy o kontakt z proboszczem. Koszt utylizacji opon jest znacznie wyższy niż zwykłych śmieci.
  Oczywiście nie jesteśmy policjantami pilnującymi kontenera i nie znajdziemy wszystkich osób, które wrzucają tam opony, zużytą armaturę łazienkową, gruz, złom, stare meble, śmieci domowe, ale tak całkiem bezbronni to nie jesteśmy. Zawsze ktoś coś widzi, a przede wszystkim sam Pan Bóg, bo takie drobiazgi życiowe są najważniejsze i bywają najdotkliwsze. Wyrzucanie „swoich” śmieci do kontenera cmentarnego jest okropne, wręcz antychrześcijańskie, aspołeczne i takie, że jedna, czy dwie samolubne osoby mogą zepsuć dobre samopoczucie wielu innym. Oczywiście, jeśli taki proceder się będzie powtarzał, to będziemy zmuszeni zabrać ten kontener sprzed cmentarza.
  Wszystkich niewinnych, a więc przytłaczającą większość naszych parafian przepraszamy za te żale.