3 Niedziela Adwentu – ogłoszenia 15 grudnia 2019

 1. Dziękujemy mieszkańcom Kołbieli z ulicy 1 Maja za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
  W najbliższą sobotę prosimy o pomoc mieszkańców Kołbieli z ulic: Orzechowej, Nadrzecznej i Dąbrowskiego.
  Potem poprosimy mieszkańców Kołbieli z ulic: Kilińskiego i Krótkiej.
 2. Dziękujemy za kolejne ofiary na kostkę ułożoną na cmentarzu.
  Serdeczne Bóg zapłać.
 3. W imieniu Społecznego Komitetu Obchodów 100–lecia Odzyskania Niepodległości Polski dziękujemy za kolejne wpłaty na renowację pomnika poległych w 1920 roku.
 4. Znany już u nas zespół „Falenica Dla Jezusa” zagra i zaśpiewa dzisiaj na Mszy świętej o godzinie 18.00, a po niej poprowadzi Wieczór Uwielbienia.
  Serdecznie zapraszamy.
 5. Przy wyjściu z kościoła możemy zaopatrywać się w świece na stół wigilijny. Dochód jest przeznaczony na finansowanie letniego wypoczynku dzieci i młodzieży z mniej zamożnych rodzin oraz na pomoc w postaci darmowych posiłków, stypendiów, leczenia i rehabilitacji.
 6. Również przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają pobłogosławione sianko wigilijne. Według tradycji, sianko pod obrusem to nawiązanie do ubogiego żłóbka, w którym przyszło na świat Dzieciątko Jezus. Bardzo dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary, które są przeznaczone na fundusz ministrancki.
 7. Zapraszamy do udziału w roratach, odprawiamy je w dni powszednie o godzinie 7.00. Dzieci zapraszamy szczególnie w soboty.
 8. Zgodnie z zapowiedzią, prosimy dzieci, które same lub z pomocą dorosłych, wykonały ozdoby do ubierania choinek i żłóbka Pana Jezusa, aby złożyły je do kosza wystawionego przed ołtarzem.
 9. Rycerstwo Niepokalanej przy naszej parafii organizuje 5 comiesięcznych pielgrzymek do Niepokalanowa jako wynagrodzenie za grzechy współczesnego świata. Więcej informacji znajdziemy na tablicy ogłoszeń i u pana Stanisława Zawadki z Kątów.