2 Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – ogłoszenia 8 grudnia 2019

 1. Dzisiaj, oprócz drugiej niedzieli adwentu, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 2. Dziękujemy mieszkańcom Kołbieli z ulicy Parkowej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i sprzątnięcie terenu wokół niego.
  W najbliższą sobotę prosimy o pomoc mieszkańców Kołbieli z ulicy 1 Maja z wyjątkiem bloków.
  Potem poprosimy mieszkańców Kołbieli z ulic: Orzechowej, Nadrzecznej i Dąbrowskiego.
 3. Dziękujemy za kolejne ofiary na kostkę ułożoną na cmentarzu: państwu Mariannie i Adamowi z Kołbieli – 100 zł oraz pani Halinie Krupie z Podrudzia – 200 zł.
  Serdeczne Bóg zapłać.
 4. Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji zapraszają na sztukę seminaryjną. W tym roku jest to „Opowieść Wigilijna”, która podejmuje temat człowieczeństwa.
  Wspólny wyjazd planujemy na sobotę 14 grudnia o godz. 16.30 z parkingu przed kościołem. Koszt wyjazdu to 10 zł. Zapisy prowadzi ks. Daniel. Serdecznie zapraszamy.
 5. Trwa XXVI edycja kampanii „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Przy wyjściu z kościoła możemy zaopatrywać się w świece na stół wigilijny. Dochód jest przeznaczony na finansowanie letniego wypoczynku dzieci i młodzieży z mniej zamożnych rodzin oraz na pomoc w postaci darmowych posiłków, stypendiów, leczenia i rehabilitacji.
 6. Zapraszamy do udziału w roratach, czyli Mszy świętej oczekiwania z Maryją znajdującą się w stanie błogosławionym, na przyjście Pana i Zbawiciela. Prosimy o przynoszenie świec i lampionów. Mszę świętą rozpoczynamy procesją w mroku i rozświetlamy kościół w czasie pieśni po dojściu do ołtarza. Roraty odprawiamy w dni powszednie o godzinie 7.00. Dzieci zapraszamy szczególnie w soboty.
 7. Zapraszamy dzieci do przygotowania ozdób, które wykorzystamy do ubierania choinek i żłóbka Pana Jezusa. Aniołki, baranki, gwiazdki itp. mogą być wykonane dowolną technika plastyczną. Prace będziemy zbierać w niedzielę, 15 grudnia na wszystkich Mszach świętych. Pomoc dorosłych mile widziana.
 8. Fundacja Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek w Otwocku poszukuje lekarza i pielęgniarki do pracy w hospicjum. Praca od poniedziałku do piątku od 9.00 do 15.30. Wymagane jest posiadanie prawa jazdy i umiejętność jazdy samochodem.
  Szczegóły na stronie hospicjum oraz w zakrystii.
 9. Razem z firmami wywożącymi odpady przekonaliśmy się, że segregacja śmieci na cmentarzu jest jeszcze prawie niemożliwa. W związku z bardzo wysokimi kosztami wywozu prosimy przynajmniej o odłączanie żywych kwiatów i ziemi od doniczek i wrzucanie do mniejszej części silosu śmieciowego. Ten rodzaj odpadów ulega biodegradacji.
 10. Po Mszy świętej możemy wrzucić do puszki przed kościołem ofiarę na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
 11. Znany już u nas zespół „Falenica Dla Jezusa” zagra i zaśpiewa w najbliższą niedzielę – 15 grudnia na Mszy świętej o godzinie 18.00, a po niej poprowadzi Wieczór Uwielbienia. Serdecznie zapraszamy.