18 niedziela zwykła – ogłoszenia 2 sierpnia 2020

 1. Dziękujemy drugiej grupie mieszkańców Chrząszczówki za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii oraz za sprzątnięcie terenu.
  W najbliższą sobotę prosimy o pomoc pierwszą grupę mieszkańców Człekówki.
 2. Bardzo dziękujemy naszemu parafianinowi za skoszenie łąki za plebanią.
 3. Dzisiaj obchodzimy pierwszą niedzielę miesiąca. Spotkanie różańcowe po procesji eucharystycznej poprowadzi Koło Różańcowe z Karpisk.
  W najbliższym tygodniu w zwyczajny sposób obchodzimy pierwszy piątek miesiąca.
 4. Także dzisiaj przypada tzw. odpust „Porcjunkuli” związany ze świętym Franciszkiem z Asyżu i kościółkiem Matki Bożej Anielskiej. Odpustu zupełnego udziela się tym, którzy nawiedzą katedrę, konkatedrę lub kościół parafialny i odmówią tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”.
 5. W czwartek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.
 6. Trwają prace przy odnowieniu pomnika 1920 roku, który znajduje się na cmentarzu kołbielskim. Odsłonimy go uroczyście w niedzielę 16 sierpnia o godzinie 12.00. Szczegóły podamy za tydzień.
 7. Ksiądz biskup ordynariusz zaprasza do podjęcia Nowenny do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny. Będzie to duchowe włączenie się w 37 Pieszą Praską Pielgrzymkę Rodzin oraz przygotowanie do obchodów 100 rocznicy Bitwy 1920 roku.
  Dlatego od środy 5 sierpnia do piątku 14 sierpnia zapraszamy na Msze święte wieczorne, po których będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Przy Nim odmówimy część różańca z odpowiednimi rozważaniami i zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  W nocy z 14 na 15 sierpnia odbędzie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Plan podamy za tydzień.
 8. Także Ojcowie Misjonarze Świętej Rodziny z Otwocka – Świdra zapraszają do uczestnictwa w Duchowej Pielgrzymce na Jasną Górę. Intencje, które zostaną zaniesione przez małą grupę księży przewodników można składać do urny w świderskim sanktuarium.
  Ponieważ wiele osób z naszej parafii uczestniczyło w pielgrzymce z Otwocka – Świdra jesteśmy zaproszeni szczególnie we wtorek na godzinę 18.00 do sanktuarium Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Świdrze na Mszę świętą, która odprawi ojciec Paulin Krzysztof Wendlik – kierownik Pielgrzymki Warszawskiej. A także na dalsze dni, których program znajdziemy na tablicy ogłoszeń.
 9. Najprawdopodobniej 9 sierpnia ukaże się w tygodniku „Idziemy” artykuł o naszej parafii. Ale nie tylko dlatego bardzo zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
 10. W naszej parafii jest to może niezwykle trudne ogłoszenie, ale przypominamy, że miesiąc sierpień jest czasem walki z nałogiem pijaństwa oraz jego następstwami przez abstynencję.
 11. Od środy będzie nas wspomagał urlopowo neoprezbiter – ks. Kamil Rożnowski. Został wyświęcony razem z naszym parafianinem ks. Mateuszem Osicą.