17 niedziela zwykła – ogłoszenia 26 lipca 2020

 1. Dziękujemy pierwszej grupie mieszkańców Chrząszczówki za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii oraz za sprzątnięcie terenu.
  W najbliższą sobotę prosimy o pomoc drugą grupę mieszkańców Chrząszczówki.
  Potem poprosimy o pomoc pierwszą grupę mieszkańców Człekówki.
 2. W najbliższym tygodniu w zwyczajny sposób obchodzimy pierwszą sobotę i pierwszą niedzielę miesiąca. Spotkanie różańcowe po procesji eucharystycznej poprowadzi Koło Różańcowe z Karpisk.
 3. W przyszłą niedzielę – 2 sierpnia przypada tzw. odpust „Porcjunkuli” związany ze świętym Franciszkiem z Asyżu i kościółkiem Matki Bożej Anielskiej. Odpustu zupełnego udziela się tym, którzy nawiedzą katedrę, konkatedrę lub kościół parafialny i odmówią tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”.
 4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Obór. Odbędzie się ona w sobotę 8 sierpnia. Wyjazd z Rynku w Kołbieli o godzinie 5.00. Koszt 60 zł. Zapisy pod numerem 514 772 453.
 5. Sołtys i Rada Sołecka Kołbieli zapraszają na zebranie wiejskie. Odbędzie się ono w środę 29 lipca o godzinie 18.30 w remizie strażackiej. Poruszone będą sprawy dotyczące Kołbieli.
 6. Rozpoczęliśmy prace przy odnawianiu pomnika 1920 roku, który znajduje się na cmentarzu kołbielskim.
 7. Okazuje się, że 50 % śmieci w kontenerze przy cmentarzu pochodzi z remontów, sprzątania, czy wymiany mebli. Trzeba się liczyć albo z rezygnacją z tego kontenera, albo z montażem fotopułapek. Piszemy  o tym z całą otwartością, ponieważ nawet do głowy nam nie przychodzi, że te śmieci są dorzucane przez naszych parafian, czy osoby, które uczęszczają do kościoła.
 8. Poszukujemy kogoś z naszych parafian, czy gości, kto pracuje w PGE.
 9. W tym roku pielgrzymki na Jasną Górę, które zwykle przyjmowaliśmy dzięki Waszej uprzejmości, nie odbędą się lub odbędą się w innym wymiarze. Oczekujemy ich za rok.