12 niedziela zwykła – ogłoszenia 21 czerwca 2020

 1. Dziękujemy mieszkańcom Borkowa i rodzicom grupy dzieci pierwszokomunijnych, a także trzem dziewczynkom z tej grupy za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
  W najbliższą sobotę prosimy o pomoc pierwszą grupę mieszkańców Chrosny.
 2. Dziękujemy za kolejne ofiary na kostkę ułożoną na cmentarzu.
  Serdeczne Bóg zapłać.
 3. W imieniu Społecznego Komitetu Obchodów 100–lecia Odzyskania Niepodległości Polski dziękujemy za kolejną wpłatę na renowację pomnika poległych w 1920 roku.
 4. Zapraszamy wszystkich chętnych na Mszę świętą na zakończenie roku szkolnego. Odprawimy ją w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00. Spowiedź będzie możliwa w tygodniu i w niedziele podczas Mszy świętych.
 5. Po Mszy świętej możemy złożyć do puszki ofiarę na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
 6. Biblioteka Gminna w Kołbieli zaprasza na bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży w czasie wakacji. Szczegółowe informacje na stronie biblioteki http://bibliotekakolbiel.pl/wakacyjni-odkrywcy/
 7. Mamy też jedną niemiłą wiadomość. Włamano się do puszki, która znajduje się w kruchcie kościoła. Straty nie są wielkie, ale czyn haniebny.
 8. Serdecznie zapraszamy na pierwszą z katechez dla dorosłych. Odbędzie się ona dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 12.30 w kościele. Poprowadzi ją ks. prof. dr hab. Jacek Grzybowski. Temat: ”Wielkie debaty światopoglądowe – czy katolicy są gotowi?”. Wstęp jest wolny i dla wszystkich.
  Ks. Jacek jest wykładowcą przedmiotów filozoficznych na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie w ramach Studiów dla Świeckich i w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej. Pełni także funkcję Duszpasterza Akademickiego w naszej diecezji.