11 niedziela zwykła – ogłoszenia 14 czerwca 2020

 1. Dziękujemy trzeciej grupie mieszkańców Bociana za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
  W najbliższą sobotę prosimy o pomoc mieszkańców Borkowa.
  Potem poprosimy o czterokrotną pomoc mieszkańców Chrosny.
 2. Składamy „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary „na tacę” składane w jakikolwiek sposób.
 3. W najbliższą niedzielę odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej dla piętnaściorga dzieci na dodatkowej Mszy świętej o godzinie 11.15.
  Spotkanie dla dzieci i rodziców odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godzinie 19.00. Spowiedź natomiast w czwartek o godzinie 17.00.
 4. Wczoraj na uroczystej Mszy świętej sprawowanej przez biskupa ordynariusza Romualda Kamińskiego trzech naszych parafian otrzymało posługę Szafarza Nadzwyczajnego Komunii Świętej.
  Mogą oni teraz pomagać w udzielaniu Komunii świętej i nosić ją chorym. Niech Pan Bóg błogosławi im i ich rodzinom.
 5. Do czwartku, w związku z dawną oktawą Bożego Ciała po nabożeństwach czerwcowych odbywa się procesja. W czwartek na jej zakończenie poświęcimy wianki.
 6. W najbliższy piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i dlatego w tym dniu nie obowiązuje post.
 7. Z inicjatywy jednej z naszych parafianek z Rady Parafialnej podjęliśmy się organizacji katechez dla dorosłych, czyli spotkań ze specjalistami w pewnych dziedzinach, aby podwyższyć naszą znajomość zasad i nauk głoszonych przez Kościół, a przez to walczyć z różnymi stereotypami, niedomówieniami i niewiedzą.  I właśnie w następną niedzielę – 21 czerwca – odbędzie się spotkanie z ks. Jackiem Grzybowskim. Temat: ”Wielkie debaty światopoglądowe – czy katolicy są gotowi?”. Serdecznie zapraszamy po Mszy świętej o godzinie 12.30.