1 Niedziela Adwentu – ogłoszenia 1 grudnia 2019

 1. Dziękujemy mieszkańcom Kołbieli z ulicy Starowiejskiej i Przemysłowej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
  W najbliższą sobotę prosimy o pomoc mieszkańców Kołbieli z ulicy Parkowej.
  Potem poprosimy mieszkańców Kołbieli z ulicy 1 Maja z wyjątkiem bloków.
 2. Dziękujemy za kolejne ofiary na kostkę ułożoną na cmentarzu: państwu Monice i Jarosławowi Dąbrowskim z Kołbieli – 100 zł oraz Marianowi Zawadce ze Starej Wsi Drugiej – 200 zł i ofiarodawcom anonimowym – 200 zł za wpłaty dokonane za pomocą przelewu bankowego.
  Serdeczne Bóg zapłać.
 3. W imieniu Społecznego Komitetu Obchodów 100–lecia Odzyskania Niepodległości Polski dziękujemy za kolejną wpłatę na renowację pomnika poległych w 1920 roku.
 4. Dzisiaj na każdej Mszy świętej rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. W poniedziałek i wtorek nauki odbędą się o godzinie 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Chorych zapraszamy na całe rekolekcje, jeśli to tylko możliwe, a szczególnie we wtorek na godzinę 9.00.
  Spowiedź będzie możliwa w czasie Mszy świętych i kilka minut przed nimi.
  Rekolekcje poprowadzi Ksiądz Marek Twarowski – proboszcz parafii Matki Odkupiciela w Wielgolesie Brzezińskim w naszym dekanacie. Jest budowniczym kościoła. We wtorek – na koniec rekolekcji – będziemy mogli go wspomóc naszą ofiarą złożoną na tacę.
 5. Także dzisiaj przypada pierwsza niedziela grudnia, a w najbliższym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota. Będziemy obchodzić te dni tak, jak zwykle. Spotkanie różańcowe poprowadzi II Koło z Kołbieli.
  Prosimy o zgłaszanie na piątek osób chorych, które chciałyby skorzystać z przedświątecznej posługi kapłańskiej i przyjąć Komunię świętą.
 6. Również dzisiaj odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godz. 10.00. Na spotkanie obowiązkowo zapraszamy kandydatów z rodzicami.
 7. Powoli zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Tym razem ubieraniem choinek i żłóbka w kościele zajmą się mieszkańcy Kołbieli z ulic Słonecznej i Jana Pawła. Bardzo jesteśmy wdzięczni.
 8. Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji zapraszają na sztukę seminaryjną. W tym roku jest to „Opowieść Wigilijna”, która podejmuje temat człowieczeństwa.
  Wspólny wyjazd planujemy na sobotę 14 grudnia o godz. 16.30 z parkingu przed kościołem. Koszt wyjazdu to 10 zł. Zapisy prowadzi ks. Daniel. Serdecznie zapraszamy.
 9. W czasie rekolekcji kancelaria będzie nieczynna. Ważne sprawy należy zgłaszać księżom w zakrystii.
 10. Rozpoczyna się XXVI edycja kampanii „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Przy wyjściu z kościoła możemy zaopatrywać się w świece na stół wigilijny. Dochód jest przeznaczony na finansowanie letniego wypoczynku dzieci i młodzieży z mniej zamożnych rodzin oraz na pomoc w postaci darmowych posiłków, stypendiów, leczenia i rehabilitacji.
 11. Zapraszamy do udziału w roratach, czyli Mszy świętej oczekiwania z Maryją znajdującą się w stanie błogosławionym, na przyjście Pana i Zbawiciela. Prosimy o przynoszenie świec i lampionów. Mszę świętą będziemy rozpoczynali procesją w mroku i rozświetlimy kościół w czasie pieśni po dojściu do ołtarza. Roraty odprawiamy w dni powszednie o godzinie 7.00. Dzieci zapraszamy szczególnie w soboty. Może być niespodzianka.
 12. Zapraszamy dzieci do przygotowania ozdób, które wykorzystamy do ubierania choinek i żłóbka Pana Jezusa. Aniołki, baranki, gwiazdki itp. mogą być wykonane dowolną technika plastyczną. Prace będziemy zbierać w niedzielę, 15 grudnia na wszystkich Mszach świętych. Pomoc dorosłych mile widziana.